Tjetër tërmet në AdriatikTjetër tërmet në Adriatik

10:05 30/03/2021

Një tjetër tërmet, kësaj here me magnitudë 4.5 ka goditur brigjet e Adriatikut.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 09:35 dhe epiqendra ka qenë 110 km nga jugu i Kroacisë.

Tërmeti kishte thellësi prej 10 km dhe u ndje edhe në disa qytete të Italisë si Foggia, Puglia, San Menaio, San Giovanni Rotondo etj.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale apo pasoja në njerëz./tvklan.alTë ngjashme