Njihuni me 72-vjeçaren që nuk di të plaket kurrë, tregon si ka arritur të jetë kaq në formë
Njihuni me 72-vjeçaren që nuk di të plaket kurrë, tregon si ka arritur të jetë kaq në formë

21:23 24/06/2021

Ka disa njerëz plaken më ngadalë se të tjerët dhe një adhuruese e fitnesit, Norma Williams, duket sikur di të ndalë kohën. Edhe pse është mbi 70 vjeç, ajo duket si një modele dhe ka një mesazh të rëndësishëm që dëshiron ta përhapë: Trupat mund të përmirësohen me moshën nëse kujdeseni.

Ajo nuk kishte gjithmonë një trup si ky. Që nga fëmijëria e saj, Norma nuk kishte zakone të shëndetshme dhe ndihej keq. Në moshën 28 ​​vjeç, ajo filloi të ndryshonte stilin e jetës.

Ndërsa po ndryshonte stilin e jetës, ajo vuri re se jeta e saj filloi të ndryshonte dhe pamja e saj u përmirësua. Më në fund, ajo arriti në një pikë ku ishte e lumtur me veten.

Ajo thotë se trupi i saj është përsosur për shkak të ushtrimeve të rregullta. Ajo kryen ecje të shpejtë 4 herë në javë dhe ndjek palestër dy herë në javë. Ajo gradualisht ka rritur regjimin e saj të stërvitjes dhe përmirësoi dietën e saj në përputhje me rrethanat.

Nora beson se trupi jonë nuk meriton asgjë përveç respektit, por ne shpesh abuzojmë, Pra, pavarësisht nga çdo lëkurë e gjerë, rrudha dhe strija, është koha të duash veten dhe trupin tënd! /tvklan.al

Të ngjashme