Foto/ Nudo në nder të trupit të femrave

Foto/ Nudo në nder të trupit të femrave

18:59 20/07/2017

Një set fotografik i quajtur “Cikli – Jemi një” është kryer në nder të trupit të femrës, duke iu dedikuar ciklit menstrual.

Fotografja Aline Muller shfaq konceptin e bukurisë natyrore të grave kundër bukurisë së natyrës nëpërmjet këtyre imazheve, ku një grup femrash nudo, me prejardhje etnike dhe forma trupore të ndryshme, përqafohen me njëra-tjetrën në një pyll të Brazilit.

Muller thotë se përmes fotografive të saj njerëzit mund të shohin dhe të kuptojnë “gratë e vërteta”./tvklan.al

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”346″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT