Nuk ka gola në derbin e Madridit

Nuk ka gola në derbin e Madridit

23:36 28/09/2019

Barcelona fiton 2-0 ndaj Getafes

Ka përfunduar në barazim pa gola derbi i Madridit, mes Atletikos dhe Realit.

Të besuarit e Zidane patën më shumë raste shënimi, por mbrojtja kundërshtare ishte në lartësinë e duhur.

Ndërkohë Barcelona ka marrë tre pikë të rëndësishme ndaj Getafes.

Ekipi blaugrana fitoi pastër, 2 me 0 me gola të Suarez e Junior. Pas këtyre rezultateve Reali renditet në vendin e parë me 15 pikë, ndërsa rivalët e Barcelonës, pozicionohen në vendin e katërt, 2 pikë më pak. Nesër luhen ndeshjet e tjera të javës së shtatë.

Tv Klan
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi