Të gjitha
 • EPISODI 157

  Çfarë do të mësojë Omeri nga goja e mashkullit që ishte me Elifin? Një propozim për martesë në port do të habisë të gjithë. Cila do të jetë përgjigjja...
 • EPISODI 156

  Melike i thotë Omerit të ndjekë zemrën dhe të mos lërë asgjë që të pengojë lumturinë e tij. A do të munden të arratisen Hysejni me Fatiun? Omeri më...
 • EPISODI 155

  Fatihu planifikon arratisjen. A do të jetë Hysejni pjesë e planit? Gjatë dasmës, Omeri kërkon për Elifin, por nuk e gjen atë asgjëkundi. Çfarë ka ndodhur? Kur kthehet në...
 • EPISODI 154

  Ditë të reja e të bardha duket se kanë filluar. Arda me Pelin bëjnë përgatitjet e martesës. Çfarë fsheh çakmaku që e shoqëron Omerin në çdo çast stresues? Detaje...

Të gjitha
 • EPISODI 101

  KUDO TË SHKOJ (2) Lili xhindoset me Miley-n sepse ajo nuk i kishte thënë që filmi do të ndërhyjë te planet e tyre për kolegjin. Pasi dështoi edhe në...
 • EPISODI 100

  KUDO TË SHKOJ (1) Teksa vajzat mendojnë për degën që do të marrin në kolegj, Miley-t i ofrohet një rol në një film që do të xhirohet nëpër det....
 • EPISODI 99

  JAM GJYSHJA, MË SHIHNI TEK MBRETËROJ Gjyshja nuk është aspak e kënaqur kur jeta e re e Miley-t ndërhyn në atë të tyren. Xhekson fyen aksidentalisht Sienën....
 • EPISODI 98

  PUTHJE LAMTUMIRE Shumë nga fansat e Hanës refuzojnë të pranojnë Miley-n si Hana dhe e akuzojnë atë që ka vrarë yllin e adhurueshëm duke rrëfyer sekretin. Riko befasohet teksa...

Të gjitha
 • DANCE WITH ME ALBANIA 5

  Sfida – Rashel Kolaneci me Seldi Qalliu dhe Leila Kraja me Robert Berisha Sfida Finale – Monika Lubonja dhe Donald Veshaj Sfida Finale – Leila Kraja dhe Robert Berisha...
 • DANCE WITH ME ALBANIA 5

  Rashel Kolaneci dhe Seldi Qalliu Monika Luboja dhe Donald Veshaj Leila Kraja dhe Robert Berisha Kiara Tito dhe Sazan Guri Eni Jani dhe Genc Fuga Anjeza...
 • DANCE WITH ME ALBANIA 5

  Rashel Kolaneci dhe Seldi Qalliu Monika Luboja dhe Donald Veshaj Leila Kraja dhe Robert Berisha Kiara Tito dhe Sazan Guri Eni Jani dhe Genc Fuga Anjeza...
 • DANCE WITH ME ALBANIA 5

  Rashel Kolaneci dhe Seldi Qalliu Monika Luboja dhe Donald Veshaj Leila Kraja dhe Robert Berisha Kiara Tito dhe Sazan Guri Eni Jani dhe Genc Fuga Anjeza...

Të gjitha
 • NJE VIT I CUDITSHEM

  Ajo përpiqet të bindë Fin Polmar ta tërheqë kandidaturën pasi zbulon një sekret të së kaluarës së tij lidhur me vdekjen tragjike të së motrës. Xheki zbulon të vërtetën...
 • NJE PERQIND

  Alisia po përfaqëson Xhejms Peisli në një shkrirje 3 miliard dollarëshe, por ai e gjen veten të përfshirë në një mosmarrëveshje ligjore sepse ka pushuar nga puna një nga...
 • THELLE NE INTERNET

  Ndërsa është në pritje për tu zgjedhur si anëtare e mundshme jurie, Alisia njihet me një burrë shumë tërheqës që e fton për darkë dhe për rjedhojë edhe për...
 • NGECUR KEQ

  Alisia gjendet sërish e përfshirë në një vrasje të dyshimtë ndërsa gjendet në shtëpinë e Kolin Suinej për të firmosur disa dokumenta. Fin Polmar kupton që shefi i tij,...

Të gjitha
 • “LES MISERABLES”

  Me pjesëmarrjen e: Andi Stafuka Aurel Thellimi Gerta Mahmutaj Stefan MArena Egzona Ademi Savjana Vjerdha Emi Bogdo Jorgji Bello Isea Cili  ...
 • MBREMJE GALA 2

  Nje nate gala e paperseritshme me muzikalet me te mira boterore! Partiturat e pavdekshme te kenges, baletit, te show te Broadway dhe West End dhe te filmave muzikore hollivudiane....
 • MBREMJE GALA 1

  Nje nate gala e paperseritshme me muzikalet me te mira boterore! Partiturat e pavdekshme te kenges, baletit, te show te Broadway dhe West End dhe te filmave muzikore hollivudiane....
 • ”CHICAGO & CABARET”

  Me pjesëmarrjen e: Klaudia Pepa Jora Hodo Jurgen Bala Graciano Tagani Alba Hoxha Arber Vathi Ensa Llaci Irsi Agolli Kris Dallipi Eni Balla ...

Të gjitha
 • NATA FINALE

  Të ftuar: BESJANA MEHMEDI & SHKODRAN TOLAJ – “Të kam pritur ” ARTUR MATIJA – “Shqipëri je dashuri” KUJTIM PRODANI – “Beqaria” ERMIRA KOLA – “Biondina” SELAMI KOLONJA –...
 • NATA 14

  Të ftuar: Kujtim Prodani – “Beqaria ” Mimi – “Mi gezofsh kepucet me taka” Euclesio – “Lulet e majit” Gezim Salaj – “Ulqinake” Marsona Tace – “Bini ju o...
 • NATA 13

  Të ftuar: BESNIK KRAJKU – “Nostalgji” EMI BOGDO – “Jeta shpirtin ta rrëmben” MUKADES ÇANGA – “Metelikun ta kam falë” PIER NOSHI – “Lekë,Lekë” MIHALLAQ ANDREA – “Të jem...
 • NATA 12

  Të ftuar: BEDRI & LIND ISLAMI – “Gjaku im” FATMIRA MJAKU – “Ti moj ajke” ADNAN BALA & ORJETA KELAJ – “Lulet e pranverës” GJOKE VATA – “Ndamja” BLERTA...

Të gjitha

Të gjitha

Të gjitha

Kuzei Gunei

(VERIU & JUGU)  Serial Premiere turk Prodhim I 2012 ne HD Nga kompania qe prodhoi serialin Ezel! Me aktorin me te kerkuar te momentit ne Turqi, i cilesuar si Bret Pit I Turqise! Rikthehet ne Klan, me rolin e tij me te ri dhe me te suksesshem, Kivanc Tatlitug!

Si dhe me pjesemarrjen e disa aktoreve te suksesshem nga “EZEL”!

Nje histori me shume pyetje dhe nje sekret! Dy vellezer krejtesisht te ndryshem! Veriu dhe Jugu E vetmja qe I bashkon, eshte dashuria per nje femer, Xhemre!

Seriali dramatik turk me I suksesshem I vitit 2012! Premiere absolute ekskluzive ne Ballkan dhe Europen Juglindore, vetem ne KLANHD.

Kuzey Gyney, sukses tjeter I padiskutueshem se shpejti ne TvKlan dhe KlanHD.

Kuzeu Gyney eshte historia e dy vellezerve, qe “luftojne” te mbijetojne ne botet e tyre. Ata kane ambicje te ndryshme… rruge te ndryshme. E vetmja gje qe kane te perbashket, eshte dashuria per te njejten femer.

Kuzey (Veriu) eshte I shkathet, rebel, gjaknxehte, I drejte dhe I paduruar. Ai flet me grushtet e tij, kur fjalet mungojne. Prandaj ai gjendet gjithmone ne telashe qe kur ishte femije.

Gyney (Jugu) eshte krejt e kunderta e vellait te tij. Ai eshte I qete, I arsyeshem, dhe punetor.

Jeta e tyre shkaterrohet kur Xhemre vjen ne lagjen e tyre. Nje nate, nje incident dramatik ndan dy vellezerit perjete… nje incident qe mbahet sekret!

Tani familja ka nje sekret me te cilin duhet te jetoje pergjithmone. Mbi Guney bie nje padrejtesi e madhe, dhe ai do te marre hak nje dite… Ky sekret ndan dy vellezer, por ky sekret eshte dhe shkaku qe ata mund te ribashkohen!

A do te gjeje paqen dhe dashurine Kuzey? Per cfare do ti sherbeje jeta e drejte Gyney?

ON AIR NE KLANHD & TVKLAN: Mars - Shtator 2013

ANATOMIA E GREIT

ANATOMIA E GREIT (Grey's Anatomy), serial hit nga kanali amerikan ABC. Aktualisht ne transmetim ne mbi 100 televizione ne te gjithe botes, si pasoje e suksesit te jashtezakonshem. Miresevini ne spitalin “Grace”. Puna ne spitalin me te mire te post-Hawardit, eshte trajnimi me kerkues per “rekrutet” e rinj doktore. Njihuni me MEREDITH, IZZIE, GEORGE, ALEX dhe CRISTINA. Dje ishin studente. Sot jane doktore. Dhe nese ia dalin te “mbijetojne” ne keta 7 vjet ne “Grace”, atehere do te jene kirurge. Por pjesa tjeter e jetes nuk ndalon, sespe minutat e tyre te jetes jane te veshtira (ashtu sikurse per te gjithe ne). Keshtu ata duhet te merren me xhelozi te dashurish, prinder te semure, marredhenie vetem nje nate, kriza familjare dhe … per t’u mbeshtetur, kane njeri-tjetrin.

Seriali fokuson vemendjen tek te rinjte qe duan te behen mjeke, por ne te njejten kohe, mjeke qe duan te mbeten njerezore. Intensiteti i drames dhe stresi i stazhit ne menyre perfekte miksuar me anen sentimentale, me jeten e koklavitur te ketyre te rinjve qe jane duke zbuluar se as mjekesia dhe as lidhjet sentimetale mund te percaktohen vetem me te bardhe e te zeze.

Jeta e vertete ka shume sfumatura gri… “Grey's Anatomy“ eshte seriali fitues i disa cmimeve prestigjoze „Emmy“ dhe „Golden Globe“: Golden Globe per serialin dramatik me te mire. Golden Globe per aktoren me te mire jo protagoniste Sandra Oh. Emmy Award per artistet me te mire ne nje serial dramatik. NAACP Image Award per aktorin me te mire protagonist Isaiah Washington, per aktoren me te mire jo protagoniste Chandra Wilson, per skenaristen me te mire ne episodin dramatik „It‘s the end of the World“ Shonda Rhimes. SAG Award per aktoren me te mire Chandra Wilson dhe per trupen me te mire ne nje serial dramatik.

Pese protagoniste, me nje objektiv te vetem: te behen mjeket me te mire te vendit, eshte ky qellimi i Meredith Grey, dhe i stafit te saj; koreanes aq shume kapriciose Cristina Yang, rremujaxhiun George O'Malley, per te pasigurten por shume te afte Izzie Stivens, dhe per arrogantin Alex Karev. Permes rasteve te veshtira klinike, permes ndjesive sentimentale, te peste do te provojne te mbijetojne e te rriten se bashku.

Grey's Anatomy eshte seriali televiziv qe me transmetimin e tij ne kanalin televiziv ABC ka fituar nje shikueshmeri te madhe. Nga Shonda Rhimes, shkrimtare e Grey’s Anatomy. Grey's Anatomy ka realizuar 8 sezone deri tani dhe pritet te vazhdoje nisur nga suksesi i jashtezakonshem ne te gjitha vendet ku po shfaqet aktualisht.

Operacione.. Relacione... Komplikacione... Ambiciet e tyre profesionale dhe aspiratat personale, ne nje gershetim qe nderthur praktika trapiantesh, diagnoza klinike, trasgresione seksuale dhe sentimentale dhe probleme familjare. Te peste luftojne per te ndertuar nje miqesi ne kete ambient aq te stresueshem ne te cilin vashdimisht ceshtjet jane o jete o vdekje. Nje rendesi shume te madhe mban roli i vajvaze, te impenjuara me te njejten kembengulje e vendosmeri ne drejtimin e historive sentimentale dhe impenjimeve profesionale: Meredith, (Ellen Pompeo), e embel dhe kryeneçe, koleksionuese e historive te nje nate, ambiciet profesionale te se ciles jane te erreta nga nje sekret i rende familjar; Isobel 'Izzie' Stevens (Katherine Heigl), vajza tipike e provinces se humbur amerikane me nje te kaluar prej modeleje veshjesh intime (per te paguar studimet) dhe nje problem prezent autostime; dhe Cristina (Sandra Oh),ambicioze, kompetitive dhe e vendosur pertej cdo kufiri. Perkrah tyre jane djemte, George O'Malley (T.R. Knight), i pasigurte e i hutuar, djaloshi tipik i embel dhe i pathyeshem i portes ngjitur; dhe Alex Karev (Justin Chambers), nje tip “mendjemadhi”, qe fsheh origjinen e tij modeste pas nje sjelljeje te ashper e arrogante. Ne drejtimin e ketyre mjekeve te rinj do te gjejme Miranda Bailey (Chandra Wilson) pergjegjesen e grupit, nje njeri qe njeh vetem metodat e rrepta, aq sa therritet me emrin “The Nazi”. Derek Shepherd (Patrick Dempsey) nje kirurg simpatik dhe shume i zoti, i cili qe ne puntaten e pare do te zbulohet se eshte flirti sekret i Meredith, dhe se fundi Preston Burke (Isaiah Washington), arroganca e te cilit vihet ne plan te dyte fale zotesise se tij ne bisturi. Te gjithe supervizionohen nga Doktor Richard Webber (James Pickens Jr) drejtuesi prinderor dhe shef i repartit te kirurgjise.

Grey’s Anatomy ka patur nje shikueshmeri te padiskutueshme jo vetem ne SHBA nepermjet kanalit televiziv ABC por edhe ne kanale televizive neper bote, si ne: • Africa: DStv subscribers M-net • Albania: KLAN TV • Arab World: MBC 4 • Argentina: Sony Entertainment Television • Australia: Channel Seven and Foxtel • Austria: ORF 1 • Brazil: Sony Entertainment Television • Belgium: VijfTV, RTL-TVI • Bulgaria: bTV • Canada: CTV, SRC • Chile: Sony Entertainment Television and TVN • Colombia: SPT • Costa Rica: Sony Entertainment Television and Teletica • Croatia: Nova TV • Czech Republic: TV Prima • Denmark: Kanal 4 • Dominican Republic: Sony Entertainment Television • Estonia: TV 3 • El Salvador: Sony Entertainment Television, Canal 2 TCS, Canal 12 • Finland: Nelonen • France: TF1 • Germany: ProSieben • Greece: Alter Channel • Guatemala: Sony Entertainment Television • Hong Kong: ATV, Star World • Hungary: RTL Klub • Iceland: Stoo 2 • India: Star World • Indonesia: Star World • Ireland: RTÉ Two • Israel: yesSTARS • Italy: Fox Life, Italia1 • Japan: WOWOW • Korea (South): KBS2, CGV • Latvia: LTV1 • Latin America: Sony Entertainment Television • Malaysia: TV3, ntv7, Star World • Middle East: MBC4 • México: Sony Entertainment Television, TV Azteca • The Netherlands: Net 5 • New Zealand: TV2 • Norway: TV2 • Panama: RPC (Canal 4) • Pakistan: M-Net, Star World • Paraguay: Sony Entertainment Television • Peru: Sony Entertainment Television • Philippines: Studio 23, Star World • Poland: Fox Life, Polsat • Portugal: Fox Life, RTP 1 • Romania: TVR 1 • Russia: CTC • Saudi Arabia: Showtime Arabia • Serbia: B92 • Singapore: Channel 5, Star World • Slovakia: Jednotka • Slovenia: Kanal A • South Africa: Mnet • Spain: Cuatro, Fox TV • Sweden: Kanal 5 • Switzerland: SF zwei, TSR 1 • Taiwan: TV[2] • Thailand: Star World • Turkey: DiziMax • United Kingdom: LIVINGtv , Five , Hallmark Channel (UK), Five US • USA: ABC • Venezuela: Sony Entertainment Television, Televen

Albania: TVKlan ka marreveshje ekskluzive qe nga shtatori 2007, me kompanine “Walt Disney” per transmetimin e te gjitha sezoneve televizive te “Grey’s Anatomy” per territorin shqiptar. Mbreteria e Bashkuar: Grey’s Anatomy eshte transmetuar fillimisht ne kanalin kabllor Living, dhe me pas ne kanalin nacional Five. Transmetimi ne kete kanal televiziv u shoqerua me nje fushate shume te madhe publicitare e cila do te quhet ndryshe edhe Dashuri e Pasherueshme dhe Vlere qe kthehet ne Semundje. Australia: Grey’s Anatomy me nje popullaritet shume te madh ne konkurence edhe me serialin tjeter televiziv CSI, ka shenuar nje shikueshmeri te audiences prej 4.858.000 per sezonin e shfaqur ne Shkurt te 2007. Irlande: Grey’s Anatomy ne sesonin e pare eshte lancuar nen sloganin “My so called McLife”. Kritika pati nje qendrim shume pozitiv. Transmetimi I sezonint te dyte ne Maj 2007 shenoi nje rritje te audiences krahasuar me sezonin e pare prej 92% me shume. Fakte: • Seria e pare e serialit te 3 ka mundur per here te pare numrin e audiences se serialit tjeter shume te pare CSI me 25 milion teleshikues. • Titulli I serialit Grey’s luan ndermjet mbiemrit te protagonistes kryesore Meredith Grey dhe Henry Grey I cili eshte autori I famshem I manualit mjeksore te anatomise Grey’s Anatomy – Anatomia e Grey-it. • Grey’s Anatomy ne ABC, qe ne sezonin e tij te pare eshte transmetuar gjate po te njejtit orar me CSI Crime Scene Investigation ne CBS, ka shenuar nje audience 3 milion shikues me shume se CSI. • Ne versionin origjinal titujt e cdo episodi korrespondojne me tituj te kengeve me te degjuara. Ne 2007 volumi I dyte I kolones zanore te Grey’s Anatomy ishte kandidat per cmimin Grammy Award ne kategorine Best Compilation Soundtrack Album for Motion Picture, Television or other Visual Media.

CSI NY

Serial Premiere

Ata jane me te miret qe duhet te hetojne krimet. Ne nje qytet qe nuk fle kurre, nje skuader speciale nuk pushon kurre. New York: 8 milione njerez...nje skuader CSI Drama me e mire kriminale Fituese e 2 cmimeve Emmy si seriali me i mire ne prime-time Premiere absolute ne Klan.

“CSI: NY” një dramë e krimit të frymëzuar nga “Numri Një” seri-dramë,”CSI: Hetimi i Skenave te Krimit” ka të bëjë me hetuesit mjeko-ligjorë që përdorin teknologji të lartë të shkencës për të ndjekur provat dhe zgjidhjen e krimeve në “Big Apple”. Detektivi Mac Taylor eshte nje hetues i perkushtuar dhe plot energji qe mendon se cdo ngjarje eshte e lidhur me dicka, dhe se per cdo individ ekziston nje histori. Puna është jeta e tij; ai përqendrohet në rastet derisa ato te jene zgjidhur. Bashke me kolegen e tij, Stella Bonasera, ky njeri ndan pasionin per punen.Te dy bashke drejtojne nje skuader ekspertesh ne qytetin e guximshem dhe kinetik qe nuk fle kurre, Nju Jork.

Skuadra perfshin: Danny Messer, nje dedektiv nga Brooklyn, doktor Sheldon Hawkes, nje mjek ligjor qe ka braktisur karrieren si kirurg, pas humbjes se dy pacienteve te tij. Me ta bashkepunon nje hetues i ri me emrin Don Flack, nje djale impulsiv por me nje njohje te shkelqyer te mjekesise ligjore qe vjen nga nje familje me nje histori te gjate ne forcat ligjvenese, dhe Aiden Burn, aftesite kamaleontike te se ciles i lejojne te pershtatet cdo situate, ne cdo moment.

Ne sezonin e shtate, largohet nga kasti i aktoreve Melina Kanakaredes qe interpreton dedektive Stella Bonasera. Ne serial, personazhi i saj zhvendoset ne New Orleans, ndersa ne realitet Melina nuk e rinovon kontraten per sesonin shtate.

Rolin e Stelles e zevendeson personazhi i Jo Danville, i interpretuar nga Sela Ward.

CSI NY mund të ketë një proces të ndryshëm nga ato në Las Vegas apo Majami, por ata udhehiqen nga e njejta vendosmëri e palekundshme.

Krjiuar nga Anthony E. Zuiker Carol Mendelsohn Ann Donahue

Me aktoret: Gary Sinise Melina Kanakaredes Carmine Giovinazzo Anna Belknap Robert Joy A. J. Buckley Hill Harper Eddie Cahill

EZEL

Serial Premiere

Serial dramatik turk me i ndjekur i te gjitha koherave Premiere absolute & ekskluzive Nje takim mbreselenes per dashurine dhe hakmarrjen Seriali turk me I shikuar I momentit Nje prodhim madheshtor me aktoret me te mire turq

Ezel, nje drame rreth dashurise, miqesise, tradhetise dhe hakmarrjes dhe tani… nje fenomen tv me miliona shikues ne mbare globin. E shitur ne mbi 40 shtete dhe numri sa vjen dhe rritet.

Ezel po pushton ekranet boterore, si “Gymysh”!!!

Ymeri sapo kthehet nga ushtria dhe eshte gati per tu martuar me vajzen e endrrave te tij. Dy shoket e tij me te ngushte, jane si vellezer per te dhe perpara e pret nje jete e gjate. Por nje nate policia I vjen ne shtepi dhe e arreston me akuzen e vrasjes duke e denuar me burgim te perjetshem. Natyrisht dikush I kishte ngritur nje kurth… a mundet qe ky plan kriminal te jete thurur nga dy shoket dhe e fejuara e tij??? Ymer arrin te arratiset nga burgu dhe rivjen ne skene pas nje operacioni plastik me identitet te ri, si Ezel. Misioni I tij I vetem: hakmarrje! ME AKTORET: Kenan İmirzalıoğlu Ezel Bayraktar / Ömer Uçar İsmail Filiz Ömer Uçar Cansu Dere Eyşan Tezcan Atay Yiğit Özşener Cengiz Atay Kıvanç Tatlıtuğ Sekiz

KENAN İMİRZALIOGLU ne rolin e Ezel Kenan ka lindur ne Ankara ne 1974. Ka perfunduar studimet per matematike ne Universitetin Teknik Yıldız. Gjate studimeve ka punuar ne nje agjensi modelingu. Eshte shpallur fituesi si Modeli me i mire i Turqise ne 1997 dhe eshte zgjedhur si Modeli me i mire ne Bote ne 2001. Nje vit me pas ky titull u fitua nga “rivali” i tij konkurent Kivanc Tatlitug (Mehmeti tek “Gymysh” dhe Halili tek “Menekshe dhe Halili”.) Me pas Kenan vendosi te braktise profesionin si model dhe te behet aktor. Sipas nje sondazhi ne Turqi, Kenan eshte mashkulli model per te gjithe meshkujt nga 15-35 vjec. Kenan eshte i gjate 1.92 cm. CANSU DERE ne rolin e Ejshan Cansu ka lindur ne 1980. Eshte nje aktore turke, ish-miss dhe modele. Eshte perzgjedhur ne vend te dyte ne Miss Tuqia 2000 dhe ka perfaqesuar Turqine ne Miss Universe 2001. Ka mbaruar studimet per arkeologji ne Universitetin e Stambollit. Cansu ka qene modele e pare ne spekatkle te medha mode ne Turqi dhe eshte akoma nje nga modelet me te deshiruara dhe te paguara ne Turqi. Eshte e gjate 1.76 cm. SEDEF AVCI ne rolin e Bahar ne “Ezel”, por dhe te Menekshese ne “Menekshe dhe Halili” Sedef ka lindur ne 1982. Eshte modele dhe aktore turke. Ajo eshte shpallur si modelja me e mire e vitit ne Turqi ne 1997. Ka perfaqesuar Turqine ne Miss Universe 2001. Sedef eshte e martuar ne aktorin dhe modelin turk Kıvanç Kasabali. Eshte nje nga ciftet vip me te bukur te ekranit turk. Ne Shqiperi, publiku e sheh ne dy seriale premiere ne TVKLAN si Bahari dhe Meneksheja. Eshte e gjate 1.76 cm.

Sheshxhirimet e EZEL: Ezel eshte xhiruar ne vende te ndryshme te Stambollit: Shtepia e Ezelit ndodhet ne lagjen Balat, nje nga me te famshmet ne Stamboll. Sheshi “Istiklal” eshte vendi ku puthen Ezeli me Ejshanin. Eshte sheshi me i famshem ne Stamboll dhe fale Ezelit ai vizitohet nga me shume se 3 milione njerez ne dite gjate nje fundjave. Polonezkoy eshte nje fshat i vogel ku ndodhet shtepia e pushimit e Ramizit. Ky fshat eshte themeluar ne 1842 si koloni polake. Pallati i “Adile Sultan” eshte pallati i mrekullueshem ku jeton Kenan Birkan, armiku i Ramizit ne sezonin e dyte te “Ezel”. Ky pallat eshte ndertuar ne 1856 nga sulltani Abdulaziz per motren e tij Adile. Arratisja e Azad, vajzes se Ramizit ne episodin 40, eshte xhiruar ne Dubrovnik ne Kroaci.

CMIMET (2010-11) Best Movie Trailers: Ezel (Ay Yapım) Best Director of Photography: Ezel (Veysel Tekşahin) Best Editor: Ezel (Derdar Çakular) Best Original Screenplay: Ezel (Kerem Deren, Pınar Bulut) Best Music: Ezel (Toygar Işıklı) Best Memorable Scene: Ezel Best Director: Ezel (Uluç Bayraktar) Best Drama Actor: Ezel (Kenan İmirzalioğlu) Outstanding Drama Series: Ezel Fakte te verteta: Hoteli ku jane xhiruar episodet e para ndodhet ne Veri te Qipros dhe eshte hoteli “Kaya Artemis”. Qendra e Artit te Stambollit eshte perdorur si shtepia luksose e Ezelit. Poemat qe daja Ramiz thote gjate serialit i perkasin filozofeve te famshem si Omer Hayyam, Rumi dhe poeteve Oscar Wilde, Shakespeare, Nazım Hikmet, Edip Cansever dhe Birhan Keskin. Makina sportive e perdorur ne episodin e pare eshte “Shelby Cobra” e vitit 1965. Autoveturat e tjera te perdorura ne serial jane: Maserati quattroporte, Bently Arnage T, BMW X5, BMW X6. Fred Perry ka rritur shitjet fale Ezel. Xhaketat dhe kemishat e veshura nga Ezel u bene shume te kerkuara ne Turqi. Si pasoje e suksesit te Ezel, dega e Fred Perry ne Turqi, renditet e 5 ne bote per nga shitjet. Palltoja kafe dhe syzet e Ezelit u bene shume te kerkuara nga fansat ne mbare boten dhe gjate gjithe kohes, ne kompanine e prodhimit dhe tv vijne telefonata cdo dite per te ditur marken e tyre. Numrat e telefonit te Ezelit dhe Ejshanit qe shfaqen ne ekran, jane telefonuar nga miliona fansa te serialit, edhepse ato numra ishin fallco, nuk ekzistonin. Fansat ne te gjithe boten, kane bere kerkese ne kompanite celulare te vendit perkates, per te ndryshuar numrin e tyre, sipas numrit te Ezelit apo Ejshanit. Ezel eshte seriali me mediatik i momentit. Editoriale te shumta jane bere enkas per fenomenin Ezel. Eshte vendosur 70 here neper gazetat turke nga 39 editorialiste. Kıvanç Tatlıtug qe shfaqet ne sezonin e dyte, ka mahnitur audiencen dhe ka qene lajmi me i klikuar ne Twitter, si aktori turk me i ndjekur ne te gjithe boten.

PREMIERE ABSOLUTE NE KLAN NGA 16 JANAR - 4 GUSHT 2012