OFL kërkon deklarimin e pasurisë nga 6 të dënuar në Kukës e TropojëOFL kërkon deklarimin e pasurisë nga 6 të dënuar në Kukës e Tropojë

13:05 04/12/2020

Operacioni Forca e Ligjit ka dërguar këtë të premte formularin e deklarimit të pasurisë tek 6 të dënuar, që janë subjekt i ligjit special.

Në një njoftim, OFL bën me dije se në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë 6 personave.

Lavdrim Pepkolaj banues në Kukës, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim; Arbër Doçi banues në Tropojë, i dënuar në Belgjikë për veprën penale “Grupi i strukturuar kriminal”;

Besmir Mulgeci banues në Tropojë, i dënuar në Itali për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve” dhe  “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”; Amarildo Danjolli banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

Kastriot Brahaj banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim; Ilirjan Nezaj banues në Tropojë, i dënuar për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./tvklan.al


Të ngjashme