OPINION – C’DO TE NDODHE ME DRITAN DAJTIN?

Posta

OPINION – C’DO TE NDODHE ME DRITAN DAJTIN?

02:40 12/02/2019

Të ftuar:

Artan Hoxha – Gazetar

Clirim Gjata – Avokat

Ferdinant Dervishi – Gazetar

Besfort Lamallari – Zv Minister i Brenshem

Gazetari Ferdinand Dervishi ka treguar në studion e emisionit “Opinion” skemën e krimit të ndodhur në vitin 2009, kur Dritan Dajti u mori jetën katër policëve, në një ngjarje të ndodhur në Durrës.

Sipas Dervishit, Dajti ka qëlluar të parin polic që brenda makinës me xhama të errët dhe më pas një nga një ka ekzekutuar tre policët e tjerë. Polici i fundit, që mbante një kallashnikov, ka arritur të shpëtojë pasi mbante një jelek antiplumb, ndërsa ka plagosur Dajtin.

“Është një ngjarje si në filmat Western, pasi kanë qëlluar të dy njëkohësisht”, tha Dervishi.

******************

Skandali i policit ne Malesine e Madhe!


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT