OPINION – C’MODEL KEMI NE JETE? – TV KLAN

OPINION – C’MODEL KEMI NE JETE?

Emision: 07.02.2018

Të ftuar:

Mustafa Nano,
Arlinda Dudaj,
Ergys Mertiri,
Kejdi Mehmetaj,
Albatros Rexhaj,
Arnida Çapi,
Ilda Bejleri

Në emisioni ‘Opinion’  mbrëmjen e sotme është duke u folur për modelet që ndjekim në jetë dhe personazhet nga të cilët inspirohemi.

Ergy Mërtiri ka thumbuar pikërisht Noizy  dhe Çiljetën për këngën e tyre duke thënë se ata nxisin modele të gabuara me videoklipet që sjellin, dhe u ndal pikërisht tek bashkëpunimi mes tyre. Madje ai për këtë ka akuzuar edhe Ministrin e Brendshme se ka bashkëpunuar për të realizuar videoklipin, një model që sipas tij nuk është i duhuri. ‘Ministria e Brendshme ka ndihmuar në klipe ku në qendër të vëmendjes janë trafikant droge që vrasin policë, Çiljeta me Noizyn kanë një klip ku shpërndajnë drogë, futet Noizy në burg , Çiljeta shpërthen burgun del Noizy dhe jetojnë të lumtur në Hauai. Dhe në fund thoshte falenderoj Ministrin e Brendshme që na ndihmoi për videoklipin’, u shpreh sociologu Ergys Mërtiri.

 

****

Intervista me Filip Çaushaj!

Kategori
OPINION
1 Koment
 • qytetar
  9 Shkurt 2018 at 11:52
  Përgjigju

  Ka për të ngelur në historinë e gazetarisë shqiptare, thirrja e Mustafa Nanos drejtuar gjithë “qelbësirave” për të sjellë në pushtet Edi Ramën

  Shoh se këto kohet e fundit, ky gazetar është gjithnjë e më i pranishëm ne studion e Fevziut.
  Vecanërisht të habit fakti që ky gazetar na qenka thirrur këtu për një debat për “modelin” se si duhet të jenë shqiptarët.

  A mos është Mustafa Nano modeli i “shqiptarit më të mirë” ?

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione