Opozita kërkon negociataOpozita kërkon negociata

00:01 02/06/2020

Kërkohet mbledhje tjetër për Reformën Zgjedhore

Pas skadimit të afatit të 31 Majit, opozita ka kërkuar një mbledhje tjetër të Këshillit Politik.

Duke shprehur vullnetin për vazhdimin e negociatave, përfaqësuesit e PD dhe te LSI kanë kërkuar që tryeza te mblidhet sërish të martën në orën 17:00.

Në kërkesë sqarohet se propozimi bëhet me synim gjetjen e konsensusit për çështjet  e përcaktuara në axhendën e Këshillit Politik.

Tv KlanTë ngjashme