Opozita me tre grupe parlamentare në Kuvend, aleatët ndahen nga PD


Opozita me tre grupe parlamentare në Kuvend, aleatët ndahen nga PD

17:21 13/09/2021

Në legjislaturën e re në Kuvendin e Shqipërisë do të ketë 4 grupe parlamentare. Partia Socialiste ka zgjedhur që të ketë vetëm një grup parlamentar, ndërsa opozita do të ketë tre të tillë.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka bërë me dije se përveç grupit të PD janë krijuar dhe dy grupime të tjera.

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste me 74 deputetë, kryetar Taulant Balla

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike me 44 deputetë, kryetar Alfred Rushaj

Grupi për Demokraci dhe Integrim me 7 deputetë, kryetare Mesila Doda

Grupi Aleanca për Ndryshim me 7 deputetë, kryetar Fatmir Mediu./tvklan.al
Të ngjashme