Opozita në koalicion për zgjedhjet – TV KLAN

Opozita në koalicion për zgjedhjet

Kërkohet qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme e zbatim i Reformës në Drejtësi

Partitë parlamentare të opozitës kanë vendosur të jenë në një koalicion për zgjedhjet e ardhshme. Ato mbështesin një platformë që mbështetet në 4 çështje kyçe dhe kërkohet: qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme, zbatimin e Reformës në Drejtësi si dhe përshpejtimin e çeljes së negociatave me Bashkimin Evropian.

Në platformë thuhet se “hapi i ardhshëm pas dakortësisë me partitë parlamentare, është përfshirja në këtë marrëveshje e të gjitha partive opozitare që aktualisht nuk përfaqësohen në parlament”.

Tv Klan

 

Kategori
PolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*Emisione