Opozita proteston sot në kryeqytet – TV KLAN

Opozita proteston sot në kryeqytet

Policia dhe Garda kalojnë në gadishmëri

Opozita zhvillon sot pasdite në Tiranë një tjetër protestë kombëtare. Që një ditë para saj në institucionet kryesore, Kryeministria, Parlamenti dhe Ministria e Brendshme janë vendosur barrierat metalike.

Shtyllat e ndriçimit janë lyer me graso në mënyrë që protestuesit mos të hipin në to. Policia dhe Garda e Republikës kanë kaluar në gadishmëri.

Jo zyrtarisht thuhet se 1500 policisë do të angazhohen për ruajtjen e sigurisë. Protesta pritet të fillojë në orën 19:00 dhe leja është marrë deri në mesnatë.

Ka pak detaje nga plani i organizatorëve, por mësohet se Lulzim Basha do të mbajë një fjalim para Kryeministrisë.

Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione