sinjali
UKT
UKT
LAJMET

EMISIONET NË TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

Dyshja Fantastike

Njëri është më i miri në anën aziatike, tjetri është shumë i famshëm në anën evropiane. Nuk e durojnë dot njëri-tjetrin, por duhet të formojnë sëbashku një skuadër kundër një bande ndërkombëtare droge.

  • E hënë - e premte ora 16:05

ÇUKUR

“Çukur” (Gropa) është emri i një prej lagjeve më të rrezikshme të Stambollit, ku të gjithë njerëzit e cilësojnë njëri-tjetrin anëtarë të një familjeje të madhe që mbijetesën e siguron nga paratë e krimit. Një histori rrënqethëse mbi dashurinë, familjen dhe komunitetin, bazuar tek një i ri që rikthehet në lagjen e tij të vjetër për të zëvendësuar të atin si kreu i një klani kriminal. “Çukur” tregon historinë e Jamaçit nga familja influente Koçova që sundon Çukurin. Kur Jamaç takon Senën, ai bie në dashuri me të dhe martohet brenda pak ditësh.

  • Çdo ditë ora 20:00

Vrasje të vogla

4 gra shumë të bukura, të suksesshme, të pasura dhe mikesha që në fëmijëri. Kur ishin adoleshente 3 prej tyre i punojnë një rreng shoqës duke e bërë atë me turp, të shkatërruar moralisht dhe në prag të vetëvrasjes. Pas 20 vitesh, fati i ribashkon ato rastësisht në një funeral... Romancë, hakmarrje, vrasje. 4 mikesha por më vonë edhe 4 rivale. Sepse çdokush mund të jetë vrasësi...

  • E hënë - e premte ora 18:20

Xhenet

Një foshnjë braktiset që në lindje. 20 vjet më vonë ajo rishfaqet rastësisht si një arkitekte e talentuar. Por lotet e Xhenet duket se nuk do të shterojnë kurrë. Një dashuri me shikim të parë me ish-shokun e fëmijërisë. Një dramë familjarë që të mbërthen para ekranit. Pse një nënë refuzon dashurimë mëmësore? Cili është mekati i Xhenet?

  • E hënë - e premte ora 19:30

Ertugrul

Ertugrul, njeriu që vendosi për fatin e botës. Ai që themeloi perandorinë më të madhe e cila sundoi botën për 6 shekuj. Seriali më i mirë i vitit 2015, triumfues në shikueshmëri që nga episodi i parë. Seriali më i kushtueshem deri më tani me veshje dhe skenografi mahnitese! I vlerësuar nga kritika, fitues i dhjetera çmimeve dhe i bazuar në ngjarje historike. Në këtë luftë ka spiunë, tradhëtarë dhe kalorës. Në këtë udhëtim ka intriga, rreziqe dhe vdekje. Në këtë histori ka miqesi, sakrificë, guxim dhe trimëri. Në këtë sagë ka një histori magjepsëse dashurie.

Qyteti i humbur

Në një lagje të varfër të Stambollit, banorët e një pallati 6 katësh po përpiqen të kapin ritmin e jetës urbane. Ata duhet të heqin dorë nga ëndrrat dhe shpresat, vetëm që të mbijetojnë në një metropol të madh. Tragjedi njerëzore të shkaktuara nga varfëria dhe diskriminimi, papunësia apo drama e fëmijëve të rrugës. Nën hijen e varfërisë një nënë me 6 fëmijë jetimë, detyrohet të migroje në Stamboll… Një histori dashurie që shkatërron gjithçka. Çfarë ndodh në periferi të një metropoli me një familje që lufton për mbijetesë?

Bixhoz me dashurinë

Mbiemri Oberoi do të thotë pushtet, para dhe shkëlqim. Ajo që bën të veëantë këtë familje, është lidhja shpirtërore e të vëllezërve të pandashëm. 3 vëllezër që marrin mbi shpatulla moralin, principet dhe vazhdimësinë e familjes drejt famës dhe suksesit. Ata njihen ndryshe si mendja, trupi dhe shpirti. Djemtë Oberoi janë rritur mes luksit, famës dhe pushtetit, si dhe njihen si beqarët më të kërkuar. Ata e dinë se me një të kërcitur të gishtave, e kanë fuqinë të ndryshojnë fatin e gjithkujt. Omkara është një skulptor, me pasion artin dhe shume i përkushtuar në profesionin e tij dhe një milioner gjithashtu. Rudra në jetën e tij do vetëm palester, të vishet bukur, të flirtojë dhe të festojë. Shivai, një biznesmen arrogant dhe imazhi i perandorisë Oberoi. Ai ka vetëm dy prioritete në jetë: biznesin dhe vëllezërit e tij. Jeta e tyre ndryshon, kur ata bien në dashuri me gra që janë krejt e kundërta e tyre. Edhe vetë familja Oberoi ka një të shkuar sekrete. Kjo e shkuar mund të vijë për të gjuajtur familjen dhe dashuritë respektive të vëllezërve. Ëfarë do të ndodhë kur të filloje politika e biznesit dhe lojërat në dashuri?

RRAHJE ZEMRE

Prodhim i vitit 2017-2018 me aktoren e ëmbël dhe shumë të preferuar Öyku Carayel (në role të meparshme Xhemre tek “Kuzey Guney”, “Diamante dhe dashuri”, apo si sulltanesha Dilruba tek “Sulltanesha Kosem”). Edhe pse bota është një vend “I tmerrshëm”, ka gjithmonë njerëz, të cilët vërtetojnë se njerëzit e mirë në fund janë gjithmonë fitues. Dy të dashuruar, po, edhe pse ata përpiqen t’a mohojnë. Rrahjet e zemrës nuk i fshehin dot. Një histori e sfidave jetësore të një doktoreshe të suksesshme, e cila e nisi gjithçka nga zero dhe me shumë inat për tu bërë dikush në jetë. Një mashkull që do ti japë asaj kurajo dhe më pas do ta dojë pafundësisht.

Hakmarrje

HAKMARRJE Nje nga serialet me te suksesshem, me aktoren e famshme dhe me te paguar ne Turqi Beren Saat (Dashuri e Ndaluar). Intikam (Hakmarrje) eshte versioni turk I serialit HIT “Revenge” nga gjigandi amerikan “Walt Disney”. Nje drame emocionuese ne luften e nje gruaje per te marre hak per babain e saj! Shifra rekord audience ne Turqi, Greqi (Mega), Kroaci (RTL), Rumani (Kanal D), Pakistan (Geo), Vendet Arabe (OSN), etj. Jeta e nje vogelusheje “shkaterrohet” kur babai I saj burgoset pa te drejte. Dhe ajo u rrit me qellimin e vetem: Hakmarrje. Sepse kur dikush te merr ate qe ti do me shume ne kete ne jete, duhet te “paguaje” per kete!

Si ta quaj kete dashuri?

Nje sukses tjeter indian teper i pelqyer, i shikuar nga me shume se 217 milione shikues ne te gjithe boten. Shifra rekord audience aktualisht ne Turqi, Rumani, Maqedoni, SHBA, Afganistan, Rusi, Georgji dhe Bullgari. Nje histori dashurie si ne perralla, me shume emocion, sekrete dhe rrjedha te ndryshme qe sjell jeta. Nje serial ideal per te gjithe familjen. Nje marredhenie dashuri-urrejtje mes dy te rinjve nga dy bote ndryshme. Khushi nje vajze e thjeshte 18 vjecare dhe Arnav, 28 vjecari shume i pasur qe mendon se cdo njeri e ka nje “cmim”! Si ta quaj kete dashuri, nje nga prodhimet me moderne, me te famshme dhe me te kushtueshme indiane. Suksesi i serialeve Indiane vazhdon, premiere absolute ne Klan!

PolitikëMË shumë

Këmbimi valutor
Valuta Blihet Shitet

EUR

120.70

121.40

USD

108.80

109.60

GBP

132.20

133.70

CHF

110

111

Horoskopi 26 Gusht 2019
Dashi

Pas disa javësh disi të trazuara, miqësia me dikë ka arritur një stad tjetër. Po shkoni drejt një faze tjetër, tepër interesante. Të pasurit një bashkëbisedim është e lehtë, por së fundmi po komunikoni kaq mirë me njëri-tjetrin sa duket sikur mund t'i lexoni mendimet.

Demi

Nëse një mik sugjeron një ide që duket jashtë karakterit të tij, bëni kujdes dhe dëgjojeni me vëmendje. Mund të jetë duke treguar për një problem më të madh që po ndodh në jetën e tyre. Bëni gjithçka mundeni për t'i qëndruar pranë e për të zgjidhur çdo situatë të vështirë që mund të jenë duke kaluar.

Binjaket

Ndonëse momentalisht po ndodhin shumë gjëra interesante dhe të rëndësishme, do të keni mjaft kohë të lirë që nuk duhet ta lini pa shfrytëzuar. Bëhuni gati për t'u argëtuar, duke dalë nga rutina e përditshme.

Gaforrja

Është e vërtetë që momentalisht keni shumë gjëra të rëndësishme për të përmbushur, por kjo nuk do të thotë se duhet të harroni çfarë keni arritur deri më tani. Mos e lodhni veten më shumë sa duhet duke menduar atë që nuk keni mundur të përmbyllni. Kënaquni me atë që keni dhe vijoni përpara.

Luani

Mos e humbisni perspektivën sot. Ndonëse mund t'ju duket sikur nuk keni informacion të mjaftueshëm për një detyrë që keni marrë përsipër, minimalisht këndvështrimi juaj unik do të japë rezultate të kënaqshme. Nuk keni përse bini dakord me idetë e të tjerëve, vetëm sepse nuk ndiheni të sigurt.

Virgjeresha

Përdorni logjikën e ftohtë sot dhe do të shihni që do të krijoni disa lidhje mjaft të ngrohta. Nëse kërkoni ide bashkojuni grupit me të cilin punoni dhe do të shihni se nga biseda me të do të merrni përgjigje për disa çështje që kërkojnë zgjidhje.

Peshorja

Ju pëlqen ose jo, të tjerët nuk mund t'ju lexojnë mendjen. Për të komunikuar duhet që të shprehni ndjenjat dhe mendimet tuaja. Disa ditë kjo është diçka tepër e lehtë, por sot do të duket tejet e vështirë. Mund të zgjidhni të heshtni, por e vetmja gjë që do të arrini është të shtyni të pashmangshmen.

Akrepi

Do të keni mundësinë të mësoni gjëra të reja sot, sidomos nga dikush që bën një stil jetese ndryshe nga ju. Përqafoni çfarë ju pëlqen megjithatë bëni kujdes, mos bini pre e kopjimit. Një pyetje që ka munduar familjen tuaj do të marrë më në fund përgjigje sot.

Shigjetari

Bëni kujdes nga dikush sot që flet shumë, por bën pak. Sado interesantë të duken, mund të jenë duke fshehur diçka dhe është detyra juaj që t'i bëni të thonë të vërtetën. Nëse përballë keni një mik, përpiquni që ta ndihmoni për të kuptuar se nuk ka nevojë të mbrohet gjatë gjithë kohës.

Bricjapi

Dikush që keni pranë do të ketë një humor disi të luhatur sot, por nuk do të keni kohë të zbuloni përse. Mos u merrni dhe ecni përpara me ditën tuaj, pa to. Shumë punë ju pret përpara dhe shumë çështje kërkojnë zgjidhjen tuaj.

Ujori

Sado zbavitëse mund të jetë të bërit thashetheme për dikë në punë, kujtoni se edhe ata janë njerëz dhe kanë ndjenja. Mos flisni për të tjerët gjëra që nuk do të donit që të thonin për ju. Nuk mund të jeni plotësisht të sigurt për arsyet e tjerëve, ndaj mos gjykoni.

Peshqit

Sot nuk është ditë e mirë për të lëvizur. Me gjasë kjo nuk do të jetë e vështirë, sidomos nëse merrni në konsideratë faktin që së fundmi keni përmbushur një hap tejet të rëndësishëm në jetën tuaj. Bëni pak pushim e relaksohuni. Qetësia do t'ju ndihmojë për të zgjedhur hapat e radhës.

AktualitetMË shumë

Showbiz

KulturëMË shumë

KurioziteteMË shumë

LifestyleMË shumë