Pampuri: Në nderin e drejtësisë së re zbardhja e ngjarjeve që deformuan vullnetin e shqiptarëve
Pampuri: Në nderin e drejtësisë së re zbardhja e ngjarjeve që deformuan vullnetin e shqiptarëve

13:09 28/06/2022

Deputetja e PD-së, Oriola Pampuri, ka bërë një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit në lidhje me vendimin e Gjykatës për masat ndaj 8 punonjësve të policisë në Elbasan.  

Pampuri tha se bandat kanë qenë në bashkëpunim të fshehtë me segmente të policisë për të ndihmuar Ramën që të marrë mandatin e tretë.

Sipas saj përfaqësuesit e PS kanë qenë të angazhuar në blerjen e votave, dhe e gjitha kjo ka ndodhur me ndihmën e policisë apo nën hundën e saj.

“Është në nderin e prokurorisë dhe institucioneve të reja të drejtësisë të vijojnë punën për zbardhjen e të gjithë ngjarjeve që çuan në deformimin e vullnetit të shqiptarëve”, deklaroi Pampuri./tvklan.al


Të ngjashme