Përbërësit:

400 gr pana

200 ml qumësht

100 gr çokollatë

100 gr sheqer

30 gr borzilok

20 gr gjalpë

20 gr pana

10 gr xhelatinë

Përgatitja:

Vendosim në një tas panën dhe e rrahim derisa të fryhet.

Në një gotë mikseri hedhim qumështin, shtojmë në të borzilok dhe e bëjmë krem me mikser. Kremin e përgatitur e vendosim në një tigan dhe e lëmë të ziej. Ndërkohë në të shtojmë sheqer, xhelatinë dhe e përziejmë. Pasi të shkrihen të gjithë përbërësit bashkë e hedhim në tasin ku kemi rrahur panën dhe i përziejmë të gjitha bashkë. Masën e përgatitur e kalojmë nëpër gota dhe i fusim në frigorifer që të mpiksen. Pasi të mpiksen vendosim mbi to çokollatë të grirë imët dhe është gati./tvklan.al