Parashikimi i horoskopit për shenjat e zjarrit: Dashin, Luanin dhe Shigjetarin i favorizon si shenja të cilat shkojnë mirë me Luanin dhe do ta gjejnë veten mirë gjatë muajit të Gushtit. Nga këto shenja më e favorizuara do të jetë shenja e Luanit, e cila do të karakterizohet nga shprehja e dashurisë. Duke qenë shenja zjarri, të treja duhet të vetëpërmbahen.

Dashi

Për Dashin, Luani është shenja direkt erotike. Për Gushtin, do të jenë akoma më në qendër të vëmendjes dhe duhet të jenë të parët që duhet të marrin pjesë nëpër festa. Të kenë kujdes nervozizmin e tepruar, akumulimin e energjisë, reklamimin e tepërt të cilësive sepse mund të kthehet në një regres ose situatë negative. Të jenë vetvetja, pa marrë më shumë zjarr se sa duhet.

Luani

Ndodhet në zonën e tij, do të ketë më shumë dashuri brenda vetes, dëshirë për festa e dhurata. Marsin e ka në shenjën e tij dhe mund të dalë pak më shumë luftarak se sa duhet, por do të nxitojnë për të mos humbur rastet dhe shanset që kanë kapur gjatë muajit Korrik. Ky do të jetë një muaj shumë i mirë për ta, por do të duan të bien në sy. Do të shprehen dhe reklamohen gjatë muajit Gusht. Të jenë disi më të vetëpërmbajtur.

Shigjetari

Do të udhëtojnë shumë dhe do të kapërcejnë kufijtë më larg se sa vendi i tyre, por nuk do të ndihen komodë. Do të ndihen të stresuar dhe revoltuar, pasi situata atje ku do të shkojnë nuk do të jetë e qetë. Duhet të ruajnë qetësinë në çfarëdolloj situate. /tvklan.al