Parashikimi i motit 1 Korrik 2022
Parashikimi i motit 1 Korrik 2022

08:00 01/07/2022

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe i nxehtë  do të dominojë në të gjithë territorin e vendit duke bërë që në disa zona termometri të ngjitet deri në 39°C, por parashikohet që gjatë pasdites të këtë kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin e vendit ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore veriore duke rrezikuar momente te shkurta me rebeshe shiu. Po ashtu, edhe nata do të mbetet nën dominimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët. /tvklan.al


Të ngjashme