Parashikimi i motit 1 MarsParashikimi i motit 1 Mars

08:00 01/03/2021

Kthjellimet do të dominojnë në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Por pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash të lehta në zonat përgjatë kufirit lindor. Të njëjtat kushte atmosferike vijojnë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriore-verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./tvklan.alTë ngjashme