Parashikimi i motit 10 Gusht

Parashikimi i motit 10 Gusht

08:00 10/08/2019

Sipas MeteoAlb deri në pasdite i gjithë territori shqiptar do të paraqitet me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Por në mbrëmje parashikohet të ketë kalime vranësirash në zonat malore.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 16°C deri në 38°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e forte në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./tvklan.al

Të ngjashme
UKT