Parashikimi i motit 10 PrillParashikimi i motit 10 Prill

08:00 10/04/2021

Sipas MeteoAlb, Shqipëria në pjesën më të madhe të territorit mbetet në dominimin e motit të kthjellët. Por parashikohet që në zonat malore të ketë shfaqje të vranësirave kalimtare, të cilat nuk do të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshme në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 17°C. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jug duke krijuar dallgëzim 3 ballë./tvklan.alTë ngjashme