Sipas Meteoalb, do të ketë mot të qëndrueshëm, por vranësira më të shumta do të jenë prezente përgjatë kufirit lindor, megjithatë nuk priten reshje.

Mbrëmja dhe nata do të jenë pothuajse me të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat do të regjistrojnë vlerën minimale -2 gradë Celsius, ndërsa në mesditë do të shkojë në 15 gradë Celsius.

Era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h në drejtimin veriperëndimor.

/tvklan.al