Parashikimi i motit 12 Korrik

Posta

Parashikimi i motit 12 Korrik

08:00 12/07/2019

Deri në mesditë, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta. Pasditja zhvillon vranësirat në ekstremin verior dhe zonat lindore, duke sjellë shira të izoluar. Nata largon vranësirat, duke rikthyer kthjellimet në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por ulen në mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 31°C.

Era do fryjë lehtë me shpejtesi 32 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë./tvklan.al


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT