Parashikimi i motit 12 Qershor

Parashikimi i motit 12 Qershor

08:00 12/06/2019

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të nxehta me origjinë Jugore do të diktojnë kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme në zonat malore, por ultësira perëndimore mbeten me kthjellime. Ndërsa mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, por vranësira shfaqen në ekstremin verior duke rrezikuar

rrebeshe afat-shkurtër. Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ditore, duke u luhatur nga 17°C

mëngjesi në zonat malore deri 36°C mesdita në zonat e ulëta. Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 28 km/h./tvklan.al

Të ngjashme
UKT