Parashikimi i motit 13 Shtator

Parashikimi i motit 13 Shtator

08:00 13/09/2019

Moti karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit deri në orët e pasdites kur pritet shtim i vranësirave në zonat malore, por pa shi. Edhe nata parashikohet të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 11°C deri në 32-33°C.

Era do të fryjë mesatare dhe deri fortë duke arritur shpejtësinë 65 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë./tvklan.al

Delta
LAJMET

Të ngjashme

AZHBR
UKT
UKT
Doktori