Parashikimi i motit 13 Shtator 2021Parashikimi i motit 13 Shtator 2021

08:00 13/09/2021

Sipas MeteoAlb vijon rritja e vlerave Barike duke kushtëzuar mot të kthjellet në pjesën më te madhe të vendit. Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë kufirit lindor ku do te ketë kalime vranësirash të lehta.

Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes ndërsa mesdita do te ruaje vlera konstante te tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./tvklan.al
Të ngjashme