Parashikimi i motit 14 JanarParashikimi i motit 14 Janar

08:00 14/01/2021

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Pritet që në pjesën e dytë të ditës vranësirat të shtohen në Shqipëri duke sjellë reshje shiu në zonat bregdetare, ndërsa pjesa më e madhe e zonës malore do të përfshihet nga reshjet e dëborës.  

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 8°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë./tvklan.al


Të ngjashme