Parashikimi i motit 15 Gusht

Parashikimi i motit 15 Gusht

08:02 15/08/2019

Moti sot parashikohet të jetë me alternime dhe kthjellime, por nuk do të mungojnë as reshjet e pakta të shiut në zonat malore. Era do të fryjë me shpejtësi 10-20 m/sek në drejtimin veriperëndimor.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë me rënie, ku minimalja do të regjistrohet 15 gradë Celsius në zonat malore dhe maksimalja 35 gradë Celsius në zonat e ulëta. /tvklan.al

Të ngjashme
UKT