Parashikimi i motit 16 Gusht

Parashikimi i motit 16 Gusht

08:00 16/08/2019

Sipas MeteoAlb vijon ndikimi i motit të kthjellët gjatë orëve të paradites në të gjithë vendin por pasditja sjellë kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Me të njëjtat kushte atmosferike mbetemi gjatë natës.

Temperaturat e  do të jenë të pandryshueshme në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 9°C deri në 34°C.                                 

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar nëe brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./tvklan.al

Të ngjashme
UKT