Parashikimi i motit 17 Maj

Parashikimi i motit 17 Maj

08:00 17/05/2020

Masat ajrore të ngrohta që ndodhen në territorin shqiptar kanë sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti të paraqitet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me 13°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 36°C. 

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar dallgëzim 3 ballë./tvklan.al

Të ngjashme

Grupi

Kallezo