Parashikimi i motit 17 Shtator

Parashikimi i motit 17 Shtator

08:00 17/09/2019

Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga mot i kthjellët në të gjithë shqipërinë përjashtuar zonat malore, të cilat gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të kenë kalime vranësirash të lehta duke lënë ultësirën perëndimore në ndikimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 12°C deri në 35°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi perëndimor-veriperendimor, duke krijuar në brigjet detare dallgë 2 – 3 ballë./tvklan.al


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi