Parashikimi i motit 18 JanarParashikimi i motit 18 Janar

08:01 18/01/2021

Ultësira perëndimore paraqitet në dominimi e moti të kthjellët, por të ftohtë. Ndërsa pjesa tjetër e vendit do të jetë me alternime kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash, ku në shtrirjen lindore vranësirat do të jenë më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -12°C deri në 6°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi lindor-verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë./tvklan.al


Të ngjashme