Parashikimi i motit 18 Shtator

Parashikimi i motit 18 Shtator

08:00 18/09/2019

Sipas MeteoAlb masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore, por vranësira më të theksuara paraqiten zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Parashikohet që pasditja dhe nata të karakterizohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin duke sjellë shira të izoluar në skajin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rënie sjellin orët e mesditës duke u luhatur nga 10°C deri në 33°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi veri-verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT