Parashikimi i motit 19 Tetor

Posta

Parashikimi i motit 19 Tetor

08:00 19/10/2019

Sipas MeteoAlb, mot kryesisht i kthjellët dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë gjatë pjesës së parë të ditës në të gjithë territorin. Por pasditja sjellë zhvillim të vranësirave në zonat malore, kryesisht Juglindje duke sjellë rrebeshe të shkurtër shiu. Orët e natës rikthejnë sërish kthjellimet në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 6°C deri në 26°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi