Parashikimi i motit 20 Gusht

Parashikimi i motit 20 Gusht

08:00 20/08/2019

Sipas MeteoAlb, orët e paradites mbeten në ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, përjashtuar zonat veriore ku do të ketë vranësira të lehta.

Parashikohet që gjatë pasdites bregdeti dhe zonat e ulëta të vijojnë me kthjellime, duke lënë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të gjithë zonën malore Lindore. 

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por të pandryshueshme mbeten temperaturat në mesditë duke u luhatur nga  14°C deri në 36 °C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi  Perëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë./tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT