Parashikimi i motit 20 JanarParashikimi i motit 20 Janar

08:00 20/01/2021

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe kalime të lehta vranësirash në vend.

Por në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të bëhen më të dukshme duke krijuara mundësi për reshje të izoluara shiu në veriperëndim dhe jugperëndim të Shqipërisë, ndërsa në skajin veriore priten reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 10°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë. /tvklan.al


Të ngjashme