Parashikimi i motit 20 Qershor

Parashikimi i motit 20 Qershor

08:00 20/06/2019

Zonat e ulëta dhe bregdetare paraqiten me kthjellime gjatë gjithë ditës, por vranësira kalimtare mbeten në zonat veriore dhe lindore. Ndërsa mesdita dhe orët vijuese sjellin shtim i vranësirave në zonat malore, duke gjeneruar herë pas here rrebeshe shiu dhe stuhi afat shkurtra breshëri. Mbrëmja sjell sërish mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë më e ndjeshme në zonat malore duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 15°C deri në 33°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi veriperëndimor, duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./tvklan.al

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT Doktori