Parashikimi i motit 21 Janar

Parashikimi i motit 21 Janar

08:00 21/01/2020

Territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta gjatë pjesës së parë të ditës. Por pasditja dhe mbrëmja i shtojnë vranësirat kryesisht në zonat Veriore dhe Lindore të vendit tonë.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -5°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit, me 13°C.              

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 2 ballë./tvklan.alGrupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi