Parashikimi i motit 21 Tetor

Posta

Parashikimi i motit 21 Tetor

08:00 21/10/2019

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të qëndrueshme, vendi ynë mbetet me kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në të gjithë territorin, edhe ditën e hënë. Përjashtuar orët e mbrëmjes, të cilat do të sjellin vranësira të pakta në zonat malore.    

Temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale, duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 29°C.              

Era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim i ulët./tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi