Parashikimi i motit 22 JanarParashikimi i motit 22 Janar

08:00 22/01/2021

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, ku vranësirat herë pas here do të pësojnë zhvillim duke sjellë reshje.

Reshjet e shiut më të dukshme do të jenë në zonat Veriperendimore dhe Jugperëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.  /tvklan.al


Të ngjashme