Parashikimi i motit 22 Mars

Parashikimi i motit 22 Mars

08:00 22/03/2020

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por duke filluar nga orët e mesditës, vranësirat do të shtohen në vend duke sjell reshje në pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me 3°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 23°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar dallgëzimi 3 ballë./tvklan.al
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi