Parashikimi i motit 22 Shkurt 2021Parashikimi i motit 22 Shkurt 2021

08:00 22/02/2021

Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike sjellin dominim të kthjellimeve gjatë orëve të para të ditës.

Por në orët vijuese do të ketë shfaqje të vranësirave të lehta në zonat malore, duke e lënë bregdetin me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.  /tvklan.alTë ngjashme