Parashikimi i motit 23 Shtator


Parashikimi i motit 23 Shtator

08:00 23/09/2020

Sipas MeteoAlb, vranësirat e shpeshta do të mbeten mbizotëruese në territorin shqiptar duke sjellë herë pas here rrebeshe shiu.

Pritet që këto rrebeshe më të dukshme të jenë në zonat malore dhe gjatë orëve të mesditës dhe pasdites.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 29°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50-55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.  /tvklan.al

Të ngjashme