Parashikimi i motit 26 Shkurt

Parashikimi i motit 26 Shkurt

08:00 26/02/2020

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira, të cilat në veri do të sjellin shira afatshkurtër gjatë orëve të paradites. Por mesdita dhe orët në vijim sjellin shtim të vranësirave, duke bërë që në mbrëmje i gjithë territori të përfshihet nga reshjet.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me 1°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 18°C

Era do fryjë e forte ne det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi jugor-jugperëndimor duke krijuar dallgëzimi 6 ballë./tvklan.al
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi