Parashikimi i motit 27 Shtator


Parashikimi i motit 27 Shtator

08:00 27/09/2020

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës mbeten me vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje afatshkurtra. Por gjatë mesditës dhe pasdites moti parashikohet të përmirësohet përkohësisht, pasi orët vijuese rikthejnë gradualisht vranësirat e shumta dhe rrebeshet e shiut.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, Por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C. Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë./tvklan.alTë ngjashme