Parashikimi i motit 28 QershorParashikimi i motit 28 Qershor

08:00 28/06/2020

Territori shqiptar mbetet me mot të qëndrueshëm në orët e para të ditës. Por vranësirat do të sjellin reshje shiu gjatë mesditës dhe pasdites në zonat malore dhe pjesërisht në zonat e ulëta. Ndërsa mbrëmja përmirëson gradualisht motin në vend.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 16°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 36°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 3 ballë./tvklan.al
Të ngjashme