Parashikimi i motit 29 Nëntor

Parashikimi i motit 29 Nëntor

08:38 29/11/2019

Sipas Meteoalb, vendi do të me vranësira dhe shira të herë pas-hershme, por duke filluar nga orët e mesditës kushtet atmosferike do të përmirësohen gradualisht duke i spostuar vranësirat dhe rreshjet e pakta drejt zonave malore.

Temperaturat do të vijojnë të ulen në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 2° Celsius, ndrësa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës 18°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.  /tvklan.al


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi