Parashikimi i motit 29 Shtator

Parashikimi i motit 29 Shtator

08:00 29/09/2019

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët mbizotëron në bregdet, por kthjellime dhe vranësira kalimtare do të paraqiten në zonat e ulëta dhe malore.

Parashikohet që mbrëmja dhe orët e natës të vijojnë me kthjellime dhe vranësira, ku më të dukshme do të jenë në zonat lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 9°C në zonat malore deri në 32°C në zonat e ulëta.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë./tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT