Parashikimi i motit 3 GushtParashikimi i motit 3 Gusht

08:00 03/08/2020

Territori shqiptar në orët e para të ditës do të jetë në dominimin e motit të kthjellet. Por orët e mesditës do të shfaqin vranësira në vend, ku më të dukshme do të jenë në zonat lindore. 

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë, duke luhatur vlerat nga 18°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë./tvklan.al


Të ngjashme