Parashikimi i motit 4 Shtator

Parashikimi i motit 4 Shtator

08:00 04/09/2019

Kushtet e motit në vendin tonë karakterizohen nga aternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas hershme, ku më të dendura vranësirat paraqiten në rajonin jugor dhe zona lokale në qendër, duke rrezikuar shira të përkohshëm.

Mbrëmja sjell përmirësim gradual të motit duke i zhvendosur shirat në dy ekstremet veri-jug.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë të tyre duke u luhatur nga 11°C deri në 30-31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior- veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3-4 ballë./tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
UKT