Parashikimi i motit 5 Gusht


Parashikimi i motit 5 Gusht

08:00 05/08/2020

Dita në të gjithë vendin tonë nis me vranësira të dendura, rrebeshe shiu dhe ministuhi lokale ere. Reshjet do të jenë mesatare dhe lokalisht me intensitet të lartë. Vetëm orët e vona të pasdites përmirësojnë përkohësisht motin.

Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm gjatë mëngjesit dhe mesditës, duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi verior-veriperëndimor, duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë./tvklan.al
Të ngjashme